Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

PPC Reklamlar

PPC (Tıklama Başına Maliyet) Reklamlar

Dijital reklam pazarlama hizmetlerinin son derece ilgi gördüğü günümüzde PPC nedir ve nasıl kullanılır gibi sorular sıkça karşımıza çıkıyor. PPC diğer adıyla Tıklama Başına Maliyet, son derece pratik ve kolay bir ödeme yönteminin kısaltılmış adıdır. Bu yöntemde, reklamlarınız yalnızca tıklandığında ücret ödersiniz.

Hem Google hem de sosyal medya reklamlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz PPC reklamlarında, yalnızca reklamlarınızla ilgilenen potansiyel müşterileriniz tıkladığında ödeme yaparsınız. Bu da Tıklama Başına Maliyet reklamlarını, bütçeniz için çok cazip bir hale getirir.

PPC Reklamları Nasıl Çalışır?

PPC reklamları, sadece markanız için belirlenen doğru hedef kitleye odaklanır. Onlar reklamlarınıza tıkladığında, sistem harekete geçer. Son derece bütçe dostu olan bu reklam modeli, daha doğru reklam stratejileri yapmanızı sağlar.

Bunun yanı sıra PPC reklamların çeşitleri türleri de bulunuyor. Akıllı Çözümler olarak markanız için en doğru PPC türünü belirliyor, bütçenizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlıyoruz.

1.CPC (Cost per Click) Tıklama Başına Ödeme Yöntemi

Dijital reklam modelleri arasında sıkça kullanılan yöntemlerden biri olan CPC, çok basit bir sistemle çalışır. Aynı zamanda reklamlarınızın görüntülenmesi için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmez. Bu sayede sadece hedeflediğiniz ve reklamlarınızla ilgilenen potansiyel müşterileriniz için ücret ödersiniz. Dolayısıyla PPC, bütçenizi çok daha verimli şekilde kullanmanızı sağlayan, etkili bir reklam modeli haline gelmiştir.

2.CPM (Cost per Mile) Gösterim Başına Ödeme Yöntemi

Dijital ajans hizmetleri arasında oldukça ilgi gören PPC reklam türlerinden biri de CPM reklamlardır. En eski yöntemlerden biri olan CPM, aynı zamanda bütçenizi en çok koruyan reklam türleri arasında yer alır. CPM reklamlarında, tek gösterim yerine 1000 gösterim için ücret ödenir. Reklam çalışması, reklamı veren firmanın belirlemiş olduğu maliyet ile başlar. Ancak bu yöntemde tıklanmalar sayılamadığından, pazar analizi ya da araştırması için pek de cazip bir seçenek değildir.

3.CPA (Cost Per Action) Aksiyon Başına Ödeme Yöntemi

Dijital pazarlama reklam türleri arasında öne çıkan PPC reklamlarından biri de CPA reklamlardır. Bu reklam modelinde aksiyon başına ödeme yaparak, etkili bir PPC reklamı oluşturabilirsiniz. Akıllı Çözümler uzman reklam tasarımcıları ile çalışarak, reklamlarınızdan gelen her aksiyon için ücret ödersiniz. Bahsi geçen aksiyonlar takipçi, satış ya da bir form doldurma işlemi olabilir. Bu sayede yalnızca etkileşim kazandığınızda ödeme yapmanız gerekir. Aynı zamanda bu yöntem ile analiz yapma ve raporlama imkanına da sahip olursunuz.

PPC Reklamcılık Hizmeti Sunan Platformlar Hangileri?

Son derece avantajlı ve ilgi gören reklam türlerinden biri olan PPC reklamlardan yararlanmak için kullanabileceğiniz platformlar,

  • Microsoft Advertising
  • Arama Ağı Reklamları
  • Google Ads
  • Görüntülü Reklam Ağı
  • Linkedin PPC Reklamları
  • Facebook PPC Reklamcılığı
  • Instagram PPC Reklamları ve
  • Google Ads ile PPC Reklamcılık şeklinde sıralanabilir.

Eğer siz de PPC reklamlarını kullanarak markanızı zirveye taşımak istiyorsanız, Akıllı Çözümler ile hemen iletişime geçin.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp