Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Landing Page

Landing Page ile Nokta Atışı Çözüm!

İnternet kullanıcıları, bir Web sayfasında uzun süre kalmayı sevmeyen, aradığına hemen ulaşamadığı anda o siteyi terk eden ve her zaman daha fazla hız isteyen, sabırsız bir kitledir. Landing Page ise potansiyel müşterilerinizin internet sayfanız içerisinde kaybolmasını önleyen, ideal bir tekniktir. Genellikle sağlık ve inşaat sektörü için hazırlanan web sitelerinde kullanılan Landing Page yöntemini basitçe tanımlamak gerekirse, mini bir web sitesi olarak söylenebilir. Her geçen gün giderek yaygınlaşan bu mini web sayfaları, projeye ait görsel, bilgi ve iletişim forumlarının bulunduğu son derece etkili bir satış tekniği olarak ön plana çıkıyor.

Landing Page sayfalarının amacı; hedef kitleye ulaşmak ve böylece ziyaretçilere aksiyon kazandırmaktır. Bu yüzden Landing Page tasarımlarında geri dönüşümü hedefleyen üye olma, satın alma, video izleme, doküman indirme ve form doldurma gibi çeşitli aksiyonlara yer verilir.

Başarılı Landing Page Sayfası Nasıl Anlaşılır?

Bir Landing Page sayfasının başarıyla tasarlandığını gösteren bazı özellikler vardır. Bunlar;

1.İçerik

Landing Page sayfası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, kurgunun çok iyi yapılmış olmasıdır. Sitede yer alacak görsel ve içeriklerin, hedef kitlenizin ihtiyaçlarını ve sitenizde görmek istediklerini belirleyip buna göre hazırlanması gerekir. İçeriklerin sade, anlaşılır ve net olması, bu aşamada en önemli detaylardır. Akıllı Çözümler’in deneyimli ve yetkin grafik tasarımcıları, video editörleri ve metin yazarları, Landing Page sayfasında olması gereken tüm içerik ihtiyacınızı en profesyonel şekilde karşılar.

2.Tasarım

Landing Page sayfasının kullanıcılar tarafından ilgi görebilmesi için sayfanın mutlaka etkileyici ve ilgi çekici bir tasarıma sahip olması gerekir. Bu yüzden mutlaka sayfanın kullanıcı deneyimi doğru tasarlanmalı ve arayüzü doğru kurgulanmalıdır. Bu da yalnızca alanında uzman ve profesyonel ekiple çalışan bir ajansla ile iletişime geçerek sağlanabilir. Landing Page ile ilgili tüm sorularınızı, pek çok alanda sayısız başarılı tasarım ve yazılıma imza atmış olan Akıllı Çözümler’e danışabilir, etkili fikirler alabilirsiniz.

3.Hız

Başarılı bir Landing Page sayfasının sahip olması gereken en önemli özellik, açılış hızının çok yüksek olmasıdır. Hedef kitlenizin, sayfalar açılırken beklememesi çok önemlidir. Aksi takdirde henüz açılmadan, sayfanızı kapatırlar. Tasarlanan Landing Page sayfasının açılış hızı; sunucu problemleri, hatalı arayüz ve back-end kodlamaları, AMP kullanılmaması, cacheleme işleminin yapılmaması ve yoğun içerik girişleri yüzünden yavaş olabilir. Akıllı Çözümler, tüm bu hataların önüne geçerek, potansiyel müşterilerinizin sıkılmadan gezinebileceği, hızlı Landing Page sayfaları tasarlar.

4.Strateji

Landing Page sayfasından yüksek oranda geri dönüş alabilmek için tasarlanan sayfa mutlaka markanın kurumsal kimliğiyle uyumlu olmalıdır. Haliyle bu, sayfanın tasarımı, içeriği ve reklamlarla verilen mesajların birbiriyle uyumlu olması gerektiği anlamına gelir.

5.Analiz

Başarılı bir Landing Page sayfası tasarımında yer yer analiz yapılmalı ve sayfa optimize edilmelidir. A/B testleri, ısı haritaları ve göz testleri kullanılarak, analiz işlemi gerçekleştirilebilir.

6.Uyumluluk

Tasarlanan Landing Page sayfasının masaüstü, mobil ve tablet gibi her türlü cihaza uyumlu olması, başarısını etkileyen en önemli unsurlardan biridir.

Neden Bir Landing Page Sayfanız Olmalı?
Eğer ürün veya hizmetinizle ilgili bir reklam çalışması yapmayı düşünüyorsanız, Landing Page tasarımı sizin için çok ideal bir seçenektir. Bu yöntemi kullanarak, son derece verimli dönüşler alabilirsiniz.
Landing Page Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Landing Page fiyatları, sayfanın uzunluğuna, işlevselliğine ve form yapısına göre belirlenir.
Landing Page Tasarım Süreci Nasıl İlerliyor?
Hedef kitlenin beklentileri göz önünde bulundurularak, ürün veya hizmetin içeriği analiz edilir. Akıllı Çözümler ekibinin tasarımı oluşturmasının ardından yazılım ekibi kodlamalarını yapar ve sayfayı yayına alır.
PPC Landing Page Nedir?
PPC Landing Page, dijital reklam kampanyalarınızda tıklama başına maliyet için özel olarak hazırlanmış olan Landing Page sayfalarına verilen isimdir. Her kampanyada, ayrı bir tasarım yapılması gerekir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp