Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

UX/UI Tasarımı

UI / UX TASARIM HİZMETİ

Web sitenizin ziyaretçi trafiği ve haliyle potansiyel müşterilerinizi artıran en önemli unsurlardan biri uı ux tasarımlarıdır. Ziyaretçi oturum süreleri ve Seo üzerinde de ciddi etkileri olan bu iki tasarımı keşfederek uygulamanın, web siteniz için büyük avantajları vardır. Akıllı Çözümler olarak en etkileyici uı  ve ux tasarım hizmetini veriyoruz. Bu hizmet ile web siteniz için en profesyonel tasarım yönetimini sağlıyoruz.

UX ve UI Nedir?

Web sitesi olan markalar için en önemli sorulardan biri, ux ve ui nedir? sorusudur. User Interface olarak tabir edilen UI tasarımı, Türkçe’ de “Kullanıcı Arayüz Tasarımı” olarak adlandırılır. Online bir platformda gördüğünüz her alan, arayüz olarak kabul edilir. Sitenizin arayüz tasarımına gerekli özeni göstererek çeşitli iyileştirme ve geliştirmeler yapmak, kullanıcı deneyimi üzerinde oldukça olumlu bir etkiye sahiptir. Akıllı Çözümler uzman ekibimiz, ikon yerleri, renk skalaları, oran ve orantı gibi değişkenleri kullanarak, çeşitli geliştirmeler yaparlar. Özetle söylemek gerekirse UI design, grafik elementlerinden oluşan tasarımsal işlemlerdir.

UX Tasarımı ise arayüz tasarımından ziyade kullanıcıların tasarımla ilgili etkileşiminin nasıl olacağı ile ilgilenir. Bir çeşit, tasarımın çalışmasıdır denebilir. Kendi haliyle yüzeysel bir araç olan tasarım çalışması, UX sayesinde çalışan bir tasarıma dönüşür. Bu sayede etkileşimi de artırır. Akıllı Çözümler uzman tasarımcıları, web sitenizin kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve etkileşimini artırmak için tasarımsal elementleri kullanarak profesyonel bir hizmet sağlar.

UX ve UI Tasarım Süreci

Bir web tasarım sürecinde görünümden kullanıcı etkileşimine kadar büyük rol oynayan ve ux tasarım süreci şu şekilde gerçekleşir:

 • İlk olarak benzer örnekler araştırılır.
 • Hedef kitlenin kullanıcı deneyimi, derinlemesine analiz edilir. Bunun için sıkça sorulan sorular, şikayetler gibi çeşitli platformlardan faydalanılabilir.
 • Farklı özellikler üzerinde çeşitli planlamalar yapılır.
 • Etkileşimi artıracak şekilde farklılıklar tasarlanır.
 • Yazı stilleri, kullanılacak renkler ve diğer tüm unsurlar belirlenir.
 • Wireframe olarak isimlendirilen şema tasarımları hazırlanır.
 • Kullanıcı deneyimi detaylı şekilde test edilir.
 • Etkileşimin arttığı ya da azaldığı detaylar, dikkatlice tespit edilir.

UX ve UI Tasarım Arasındaki Farklar Nelerdir?

Web site tasarımı için son derece önemli olan UX ve UI tasarımları arasında çeşitli farklılıklar bulunuyor. Bunlar:

 • UI, tasarımın kullanıcı açısından nasıl göründüğü ile ilgilenirken, UX tasarımın kullanıcı ile olan etkileşimiyle ilgilenir.
 • UI için tasarımın ne kadar hoş ve güzel göründüğü başarıyı belirlerken, UX için başarı, site etkileşiminin ne kadar arttığına bağlıdır.
 • UX tasarımlarında çeşitli testlerden faydalanılabilirken, UI tasarımlarında genelde testlere başvurulmaz.
 • Akıllı Çözümler tasarım uzmanları, UX için Mind Manager ve Smart Draw gibi programları kullanırlar. UI tasarımında ise Adobe XD ve Gravit Designer gibi programlar kullanılır.
 • UI sadece tasarımın güzelliği ve göze güzel görünmesi ile sınırlıyken, UX çok daha kapsamlıdır.
 • UI tasarım sürecinde web tasarım alanında yeterli bilgiye sahip olunması gerekirken, UX tasarımında daha çok sosyoloji ve psikoloji gibi alanlarda bilgili olunması tercih edilir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp