Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Kurumsal Kimlik Tasarım

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, bir firmanın, kurumun veya işletmenin; vizyonunu, duruşunu ve imajını temsil eden kavramdır. Bir başka ifadesi ile markanızın görsel dışa aktarımıdır. Markalaşma sürecinin en önemli unsurudur. Etkili bir kurumsal kimlik tasarımı firmaların, hitap edilen kitlenin gözünde prestij kazanmasını ve firmanın akıllarda daha çok yer etmesini sağlar. Ayrıca firmaya olan güveni ve saygınlığı arttırır. Kurumsal kimlik, firmaların büyük önem vermesi gereken bir unsurdur. Çünkü bir nevi kurumun imzadır.

Akıllı Çözümler, markanızın imajı ve geçerliliği açısından çağımızın beklentilerini karşılayan tasarımlar sunar. İşletmenizin en önemli reklam aracı olan kurumsal kimliğinizi uzman ellerin tasarlamasını istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Neleri Kapsar?

Kurumsal kimlik tasarımı, müşterilerinize, çalışanlarınıza ve tedarikçilerinize yansıttığınız görselliğinizdir. Markanızın olmazsa olmaz unsurudur. Kurumsal kimlik tasarlarken ilk önce firmanızın her anlamda imzası olan öğelere yer verilmelidir. Bu öğeler; marka ismi, logo, kurumsal yazı tipi ve firmanızı yansıtan renk tonlarıdır. Ayrıca kurumsal kimliği oluşturan diğer öğeler şunlardır:

  • Kartvizit
  • Antetli kağıt ve devam kağıdı
  • Zarflar
  • Dosya ve klasörler
  • Fatura, makbuz ve fişler
  • Tabela
  • Ambalaj
  • Reklam ve broşürler
  • Bayrak, ajanda ve promosyon ürünleri

Elbette bunun yanında, firmaların web siteleri ya da dijital tanıtım yönleri de kurumsal kimlik çalışmaları arasında yer alır. Bu kavram görüldüğü üzere tüm firmanın imajıyla ilgilidir. Bu kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarında mutlaka uzmanlar yer almalıdır. Hiçbir detay atlanmadan tasarım süreci tamamlanmalıdır. Çünkü oluşturulan kurumsal kimlik bir kez kullanılmaya başladıktan sonra insanların aklına yer eder. Yeni bir kurumsal kimlik oluşturmak zahmetli bir süreç olacaktır.

Gıda, inşaat, otel gibi sektörler için kurumsal kimlik öğeleri genişleyebilir. Önemli olan markanın hedef kitlesine verdiği mesajdır. Akıllı Çözümler olarak, markanıza en uygun kurumsal kimliği tasarlıyoruz. Hedeflenen kitlenin ve markanızın vizyonu belirlendikten sonra tasarım işlemine başlıyoruz. Her alanda sizi temsil eden özel tasarımlar için bize ulaşın.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp