Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Konsept Tasarımı

Konsept Tasarımı

Ne istiyorsak, ondan çok daha fazlası piyasada mevcut durumda. Örneğin; bugün bir markete gittiğimizde herhangi bir ürün almak istesek, söz konusu üründen önümüze onlarca marka çıkıyor. Bu da günümüzün en büyük problemi olan marka bolluğunu gözler önüne seriyor. Bu yüzden günümüzde farklı olmak artık çok daha değerli bir hale geldi. Unutmayın! Bu marka bolluğu içinde sizi ön plana çıkaracak olan en önemli unsur; konsept ve fikirdir.

Bulunduğunuz sektördeki rekabet ile mücadele edebilmek ve rekabette öne geçmek için konsept tasarımı çok önemlidir. Kendinize şu soruyu sormalısınız; Tüketiciler, bu marka varken beni neden tercih etmeli? Doğru fikre sahip bir marka ve iyi bir art direction bir araya gelirse, gerçekten de pazarda istenilen olumlu etki alınabilir. Diğer markalardan bir farkınızın olması her zaman ön plana çıkmanızı sağlar.

Konsept & Fikir Bulmak

Yaratıcılık, Akıllı Çözümler’de ilk maddedir. Bu yüzden ana fikre odaklanıyor ve tüm kurumsal iletişimi bu fikir üzerinden kodluyoruz. Konsept tasarımı için olması gereken hususları ele alarak, markanız için yaratıcı çözümler üretiyoruz. Bu hususlar;

  • Anlaşılabilirlik
  • Sadelik
  • Akıcılık
  • Doğu renk kullanımı
  • Doğru slogan
  • Metin yazarlığı
  • Sürdürülebilirlik

Bunun gibi faktörler ışığında markanıza özel fikirler üretiyoruz.

Fikir ve Konsept için Soru & Cevap

Size özel fikirler üreten Akıllı Çözümler ekibi olarak, öncelikle sizden detaylı brief alıyoruz. Sizi daha derinden tanıyıp, markanızın iletişim dilini belirlemeye hazırlanıyoruz. Amaçlarınızı kavradıktan sonra beyin fırtınasını başlatıyoruz.

Diğer Markaların Arasından Fark Yaratmak

Günümüzde hikaye anlatımının kuvveti oldukça önemlidir. Doğru hikayeyi bulup, markanızın etrafını bu konsept tasarımı ile ne kadar örerseniz, o kadar akılda kalırsınız. Yaratıcılığın temellerini; orijinallik, detay, esneklik ve sanatsal değer gibi maddeler oluşturuyor. Akıllı Çözümler olarak markaları, belirlediğimizi kriterlere göre ele alıyoruz. Böylece 100’lerce marka arasından fark edilmenizi sağlıyoruz.

Tüketicinin Zihninde Yer Etmek

Günümüzde dijital pazarlama imkanları ile tüketiciye ulaşmak artık çok da zor değil. Fakat bu durum her marka için geçerli. Tüketiciler günde ortalama 4000’den fazla ticari mesaja maruz kalıyor. Bu tüketicilerin ilgisini çekmek ve diğer markaların arasından sıyrılmak için dikkat çekecek değerde işler yaratmalısınız. İnsanların zihninde yer etmek için konsept ve fikirlerinizi geliştirmelisiniz. Akıllı Çözümler olarak tüketicinin yerine kendimizi koyuyoruz ve alışkanlıklarını analiz ediyoruz. İnsanların beynine seslenen reklam fikirleri bularak, tüketicinin zihnindeki kara kutuyu açıyoruz. Reklam kampanyanıza veya markanıza çok iyi konsept tasarımı bulmak için Akıllı Çözümler beyin takımı olarak tüm dünyayı tarıyoruz.

Yaratıcı reklamın çok daha etkili olduğu unutulmamalıdır. Bu reklamlar daha uzun sürelidir ve daha çok akılda kalır. Ayrıca daha az maliyet ile çok daha fazla etki alınır. Hem kalbe hem de akla hitap eden bu reklamlar, zamanla ağızdan ağza yayılır.  

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp