Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Marka İtibar Yönetimi

İtibar Yönetimi

İtibar, bir kurumun veya kuruluşun en büyük sermayesidir. Saygınlık, şan, şöhret ve güvenilir olma kavramlarını içinde barındıran bir değerdir. Kurumlar için çok önemli bir değer olan itibar, kurumun ürün ve hizmetleri hakkındaki geleceğe yönelik öngörüleri ile geçmişin yansımalarını kapsar. Bu nedenle kurum imajı ile doğrudan ilişkilidir. İtibar, dünya genelindeki tüm ilişkileri etkileyen belki de tek ortak paydayı; “güveni” beraberinde getirir. Tüketici tercihlerini de güven duygusu ve kurumun itibarı belirler.

İtibar yönetimi, herhangi bir marka, kurum veya kişinin halkın gözünde itibarını yükseltmek için yapılan çalışmaların tümüdür. Büyük bir çaba ve emek sonucu oluşturulan itibarın devam edebilmesi için mutlaka yönetilmesi gerekir.

İtibar Temizliği Nedir?

Yapılan araştırmalara göre, tüketicilerin %90’ı ürün ve markanın güvenilir olduğundan emin olmadan alışverişini gerçekleştirmiyor. Markalar hakkında yorumlar ve puanlar, kullanıcı davranışlarını büyük oranda etkiliyor. İnternet ortamında firmalar hakkında gerçek olmayan birçok olumsuz yorum mevcuttur. Hatta bazen rakipler tarafından bilinçli olarak bu yorumlar yazılabiliyor.

İtibar temizliği de bir ürün veya hizmet hakkında yapılan olumsuz yorumları hukuki yollardan veya bunları içeren internet siteleriyle (gazete haberleri, forum, blog yazıları vb.) doğrudan iletişime geçerek kaldırılmasını sağlar. Bu yollardan sonuç alınamadığı taktirde, istikrarlı SEO çalışmaları ile söz konusu yorum ve paylaşımların alt sayfalara düşmesi sağlanır.

İtibar Yönetimi Hizmeti

İtibar yönetimi, kurumlar açısından stratejik önemi çok büyük olan bir hizmettir. Birçok işletmede bu yönetim ile halkla ilişkiler departmanı ilgilenir. Ancak bazı işletmeler itibar yönetimi için profesyonel hizmetlere başvurur. Çünkü bu yönetim; planlı, disiplinli ve stratejik ön görüye sahip bakış açısı gerektirir. Akıllı Çözümler şu hizmetleri kapsar:

  • Bu hizmetimizde sosyal medya, internet siteleri, video yorumları başta olmak üzere firma ve hizmetleri hakkında yapılan yalan yazıları itibar temizliği çalışmaları ile kaldırılmasını sağlıyoruz.
  • Öncelikle ilgili mecraya uyarı göndererek yorumun kaldırılması için süre veriyoruz.
  • Bu süre sonunda yazı kaldırılmazsa, hukuki haklar kullanılarak yasal süre başlatıyoruz.
  • Herhangi bir muhatabı bulunmayan siteler için de SEO teknikleri kullanıyoruz.
  • SEO teknikleri, söz konusu sitenin Google’da arka sıralarda gösterilmesini sağlar.

İtibar Temizliğinden Herkes Faydalanabilir mi?

Herkes itibar temizliği hizmetinden faydalanabilir. Kişisel bilgileriniz veya fotoğraflarınız, izniniz dışında sosyal medyada kullanılıyorsa, bireysel olarak bu hizmeti alabilirsiniz. Akıllı Çözümler, yasal yollarla fotoğraflarınızın kaldırılmasını mümkün hale getirir. Ayrıca izinsiz kullananların cezalandırılmasını sağlar.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp