Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Katalog Tasarımı

Etkileyici Katalog Tasarımları

İşletmeler için işlerini geliştirmelerinin en önemli aşaması, pazarlamadır. Logo tasarımı, kartvizit basımı, slogan, maskot kullanımı ve diğer marka kurgusu detayları pazarlama için en etkili adımlar olsa da bahsi geçen ürün ya da hizmeti çok iyi şekilde tanıtan bir katalog tasarımı hazırlatmak da pazarlama çalışmaları adına son derece önemlidir. Ticari hayatına yeni başlayan ya da ürünlerini, hizmetini, yıllar boyunca edindiği mesleki deneyimi, modern bir yöntemle geniş kitlelere tanıtmak isteyen işletmeler için katalog ve broşür tasarımı yaptırmak şarttır. Peki markanızı başarıya götürecek katalog ve broşürün, hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Broşür ve Katalog Çeşitleri

Cep Broşürleri: Sunduğunuz hizmet ya da ürünle, sizin marka değerlerinizi birlikte sunan güncel, özet bilgi veren aktüel kataloglar veya broşürlerdir. Cep broşürleri, hem küçük boyutlu oldukları hem de kitapsı yapıda olmadıklarından, nispeten ekonomik baskı avantajı sağladıkları söylenebilir.

Detaylı Kataloglar: Ürün ya da hizmetinizi anlatan kitapçık görünümdeki kataloglardır. Fakat detaylı katalog tasarımları maliyetli olacağından, kısa süre içinde değişecek bilgiler yerine yıllar boyunca geçerliliğini koruyacak içerikler için tercih edilebilecek katalog modelidir.

Online ve Offline Kataloglar: Broşür veya kataloğunuzu Akıllı Çözümler ekibine tasarlattıktan sonra dilerseniz bir matbaa ile anlaşarak bastırabilir ya da sadece online katalog tasarımı talep edebilirsiniz. Online katalog sayesinde web sayfanıza gelen her ziyaretçi, kolayca vermek istediğiniz bilgilere ulaşır. Kataloğunuzu incelerken sitede kalma oranları arttığından, arama motoru optimizasyonu açısından sitenizin değeri artar. Offline katalog kullanmanın avantajı ise elde somut bir tasarım olması ve internet dışındaki kitlelere de rahatça ulaştırılabilmesidir.

İşletmenizi Başarıya Götürecek Katalog Nasıl Olmalı?

Potansiyel müşterilerinizi etkileyerek, onları ürün ya da hizmetinizi satın almaya ikna edecek katalog bazı özelliklere sahip olmalıdır:

  • Aşırı detay içermeyen fakat gerekli bilgileri de sunan bir içerik tasarımı yapılmalı,
  • Görseller net, yüksek kaliteli, konuyu direkt olarak yansıtan özellikte olmalı,
  • Metin içerikleri, tanıtımı yapılmak istenen ürün ya da hizmetleri en yalın şekilde açıklayacak netlikte yazılmalı,
  • Sayfaların rengi ve genişliği tanıtılan hizmet ya ürünle, markanın diliyle ve hedef kitlenin sosyokültürel yapısı ile uyumlu olmalı,
  • Bilgi verici, dikkat çekici ve kullanıcıda saklama isteği hissettirecek şekilde içerik sunulmalı,
  • Yazı karakterinden kapağına, sayfa yapısından görsellerin yerleştirilmesine kadar her detayıyla marka diline uygun olmalı. Logo tasarımı ve diğer marka kurgusu detaylarıyla özdeşleşmelidir.

Katalog Tasarımının İşletmenize Faydaları

Katalogların işletmenize pek çok faydası bulunur. Katalog tasarımları:

Çok Yönlüdür: Diğer basılı materyallerle kıyaslandığında kataloglar son derece çok yönlüdür. Yerinde kullanım, posta ile gönderme ve etkinliklerde dağıtma gibi çeşitli imkanlar sunar.

Küçük Bir Alana Büyük Bilgiler Sığdırırlar: Kompakt şekildeki kataloglar aracılığıyla hizmet ve ürünlerinizle ilgili pek çok bilgiyi paylaşabilirsiniz.

Uygun Maliyetli Pazarlama Araçlarıdır: Akıllı Çözümler ile iletişime geçerek, katalog ve baskı hizmetlerini son derece uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Zaman içinde farklı şekillerde kullanabilmek ve daha uygun fiyatla satın alabilmek için kataloglarınızı toplu şekilde bastırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp