Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Arama Motoru Optimizasyonu

Bulunabilirliğinizi Artıran Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu, daha çok bilinen adıyla SEO, bir web sitesinin trafiğini artırarak, arama motorunda daha üst sıralara çıkmasını sağlar. Bu sayede sitenin ziyaretçi sayısında da oldukça fazla artış gözlenir. SEO çalışması, web sitelerinin arama motorları kriterlerine uygun hale getirilmesi ile gerçekleştirilir. Profesyonel bir SEO çalışması, sitenin genel görünümünü, içeriğini ve arama motoru kriterlerini göz önünde bulundurarak yapılır.

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

SEO nedir sorusuna, bir web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilmesi için gerçekleştirilen tüm iyileştirme çalışmaları şeklinde cevap verilebilir. İnternet üzerinden ürün ve bilgi aramak için sıkça kullanılan arama motorları, web sitelerinin en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Potansiyel müşterilerin genellikle ilk sayfadaki sitelere bakmaları, zaman içerisinde arama motoru optimizasyonunun değerlenmesini ve bu sektörün oluşmasını sağlamıştır.

SEO Hizmeti ve Danışmanlığı

Günümüzde dijital izlenim ve reklamcılığın ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan pek çok işletme, web site seo çalışması hizmeti alıyor. Eğer bir hizmet ya da ürünün satışını yapıyorsanız, SEO sizin için vazgeçilmez bir araçtır. Doğru bir SEO çalışması yapıldığında, pazarlamasını yaptığınız hizmet veya ürünlerinizi, potansiyel müşterilerinize çok daha etkili ve hızlı şekilde ulaştırabilirsiniz. Ayrıca satış amacı olmayan bir web siteye sahip olsanız da SEO danışmanlığı hizmeti ile firmanızın tanınırlığını, marka değerini veya sitenizin ziyaret oranlarını artırabilirsiniz.

Akıllı Çözümler’de Profesyonel SEO Stratejisi

Akıllı Çözümler ekibinin profesyonel SEO uzmanları, önce müşterilerinin hangi hedefe ulaşmak istediğini belirler. Daha sonra müşterilerinin önüne şeffaf şekilde seçenekler sunarak, SEO için izlenecek yolları detaylıca anlatır. Ülkemizde “Anahtar kelime” odaklı SEO çalışmalarının popüler olduğu bir gerçektir. Bunun bilincinde olan Akıllı Çözümler’in deneyimli SEO uzmanları, Anahtar kelime bazlı SEO çalışması yapar ve mutlaka web sitenizin tasarımını, güvenliğini, web site içeriklerini ve sosyal medya hesaplarınızı kapsamlı biçimde ele alır. “Genel Bazlı SEO Çalışması” yaparak, her konuda ziyaretçi trafiği sağlayabileceğiniz otoriter çalışmalar yapar.

Özetle Akıllı Çözümler’in deneyimli SEO Uzmanları;

  • İlk olarak sizi çok yakından tanır ve işletmenizin işleyişi hakkında detaylı bilgi sahibi olur. Web site içeriklerinizi baştan sona kontrol ettikten sonra firmanızı bir bütün olarak detaylandırır, gerekli raporlama işlerini tamamlar. Eğer web sitenizde içerik ya da tasarımsal olarak eksikler varsa gerekli iyileştirmeleri vakit kaybetmeden gerçekleştirir.
  • Tıpkı müşterilerini detaylıca araştırdığı gibi rakip firmaları da aynı şekilde araştırır ve sonuçları rapor şekline getirir. Rakip firmaların eksik noktalarını belirleyerek, bu noktalar üzerinden üstünlük kurma stratejisini izler. Rakip analizinden sonra belirlediği yöntem ve süreç hakkında sizi mutlaka bilgilendirir.
  • Web Yazılım ve Tasarım Uzmanı ekibi ile birlikte çalışır ve eğer tasarım konusunda SEO’yu olumsuz etkileyen bir hata varsa hemen düzeltir. Güvenilirlik konusunda yine SEO açısından kötü etki yapan bir durum varsa bu güvenlik açıklarını kapatır. SEO için engel olan unsurları ortadan kaldırmadan, çalışmaya başlamaz.
  • SEO çalışmaları tamamlandıktan sonra eskiye oranla yüzde yüz verim alacağınızı garanti eder ve gerekli raporları anlaşılır şekilde size sunar.
SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
SEO çalışması, On Page (Site İçi) ve Off Page (Site Dışı) olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilir. On Page SEO; Web sitesinizdeki tüm sayfaların optimize edilerek, arama motorları ve kullanıcılar için kullanışlı hale getirildiği SEO yöntemidir. Off Page SEO ise sosyal medya çalışmaları, referanslar ve tavsiyeler aracılığıyla sitenizin hem kullanıcı hem de bot’lar için bilinirliğini artıran çalışmalardır.
Organik Trafik Nedir?
Herhangi bir sponsor veya reklam ücreti ödemeden, doğal şekilde arama motoru sonuçlarından web sitenize gelen oturumlar, organik trafik olarak tanımlanır.
Ne Kadar Süre SEO Hizmeti Almanız Gerekir?
SEO danışmanlığı, mutlaka düzenli şekilde alınması gereken bir hizmettir. Sitenizin ve rakiplerinizin durumuna göre süreç boyunca farklı SEO stratejilerinin oluşturulması gerekir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp