Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Marka Tescil

Marka Tescil

Bir markanın korunması, her ürün ve tasarım için öncelikli ihtiyaçtır. Marka sahibi kişi veya işletmeler, söz konusu markanın tüm hak ve sorumluluklarını üstlerine almalıdır. Marka tescil, bu işlemlerin yasal yoludur. Akıllı çözümler sunan marka danışmanlık hizmetlerimiz, marka değerinin korunması ve marka sahiplerinin haklarının korunmasını sağlar. Aşağıdaki çalışmaların tümü hizmetlerimiz kapsamındadır:

  • Marka analiz çalışmaları
  • Marka başvurularını kurallara uygun şekilde yapılması
  • Marka başvuru işlemleri sırasında oluşan itirazları incelenmesi ve yanıtlanması
  • Marka hakları konusunda bilgilendirme
  • Uluslararası tescil işlemlerinin gerçekleştirilmesi
  • Lisans verme ve marka devri işlemlerinin gerçekleştirilmesi
  • Marka yaratma ve marka izleme çalışmaları
  • Markanın nevi, unvan ve adres değişikliklerinin yapılması
  • Marka itiraz ve marka yenileme çalışmaları
  • Marka sahibi değişikliklerinin sicile işlemesi

Firmamız, tecrübeli ve uzman bir ekiple markanın her konuda koruma altında tutulması adına önemli çalışmalarda bulunur. Firmamız kapsamında yer alan bilgilendirme hizmetinden, markanızı çok daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesi konusunda yardım alabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişimi geçebilirsiniz.

Marka nedir?
Faydalı modeller, yeni buluşlar ve özgün tasarımlar birer fikri hak ürünüdür. Tüketiciye, bu yeni ürünleri sunmak ve satabilmek adına diğer benzer ürünlerden ayırt edici bir tanıtıma veya işarete ihtiyaç vardır. Kişi adları, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi ayırt edici işaretlere marka denir. Özetle marka; bir ticari işletmenin, başka bir ticari işletme ile sunduğu ürünleri ve hizmetleri ayırt etmeye yarayan işarettir. Marka tescil, işletmeler için oldukça önemli bir unsur olan bu işaretleri yasal olarak korunmasını sağlar ve işletmeler için büyük bir avantaj sağlayan önemli bir kavramdır.
Markamı neden tescil ettirmeliyim?
Marka tescil sayesinde yasal olarak markanın kimliği koruma altına alınır. Markanın hak sahibi olmayan kişiler tarafından kullanılması durumunda, marka tescili yaptırmış firma sahibi dava açma hakkına sahip olur. Bu da hem haksız kazanç elde edilmesini hem de marka adının zedelenmesini engeller. Ayrıca marka tescili, sizi haksız kazanç sağlıyor iddiası ile engellemeye çalışanların önüne geçer. Bu sayede, haberdar olmadığınız fakat sizin markanıza benzer tescilli markası bulunan kişi ya da işletmeler, sizi dava yoluyla engelleyebilir ve yaptırımlar uygulatabilir. Tüm çalışma ve yatırımlarınız büyük bir tehlike altına girebilir.
Akıllı Çözümler'de Marka Tescili
Akıllı Çözümler'in danışmanları ve hukuk birimi sayesinde markanızın tescil işlemleri en kısa sürede yapılmaktadır. Detaylı bilgi için Çağrı merkezimizi arayabilir, whatsapp ve diğer iletişim kanallarından 7 gün 24 saat kesintisiz iletişime geçebilirsiniz..

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp