Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

SSL Çözümleri

SSL Çözümleri

Web siteniz ne kadar güvende biliyor musunuz? SSL sertifikası ile web sitenizin güvenliğini sağlayın. Ziyaretçilerin, internet sitenize güvenli bir oturum açmalarını sağlayabilirsiniz. Müşterileriniz SSL güvencesine sahip sitenize üye olmak ya da alışveriş yapmak için daha istekli olurlar. Bu sayede yeni bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda bile rahatlıkla potansiyel müşterilerinizi kendi çatınız altına çekebilirsiniz. En ucuz SSL sertifikası, hızlı aktivasyon ve ücretsiz kurulum avantajlarından yararlanmak için Akıllı Çözümler uzman ekibi sizin için hazır.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL, Secure Sockets Layer (Güvenli Soket Katmanı) protokolü kısaltmasıdır. Bir web sitenin kimliğini doğrulayan dijital bir sertifikadır. İki nokta arasındaki veri iletişiminin şifreli bir bağlantı ile güvenli bir şekilde iletimini sağlar. Web siteniz için, çevrimiçi işlemleri de güvence altına alabilirsiniz. SSL sertifikası müşteri bilgileri, güvenliği ve gizliliğini korur.

Kısaca SSL, internet bağlantılarının güvenliğini sağlar. İki sistem arasında aktarılan verilerin başkaları tarafında okunmasını veya değiştirilmesine engel olur. Kredi kartı işlemleri, üye girişleri ve veri aktarımının güvenliği bir web site için hayati öneme sahiptir. Akıllı Çözümler uzman ekibimiz web sitenizin daha güvenilir hale getirilmesinde size destek olur.

Sık Sorulan Sorular

SSL sertifikası, web sitelerinin güvenliğini sağlayan bir üründür. SSL hakkında merak edilen soruları sizin için cevapladık. İşte sıkça sorulan soruların cevapları…

1.SSL Sertifikası Neden Önemlidir?

Web sitesinin kimliğini doğrulayan bu ürün, kullanıcı verilerinin güvende olmasını sağlar. Sitenin sahte bir sürümünün oluşturulmasını engeller. SSL, çevrimiçi işlemlerin gizli kalmasını sağlar ve kullanıcıların kişisel bilgilerinin çalınmasına engel olur. Bu da kullanıcıların markanıza olan güvenini artırır.

2.SSL Nasıl Alınır?

SSL, bir Sertifika Yetkilisinden alınabilir. Bunu sağlamak için birçok adım ve yapılması gereken işlem vardır. Akıllı Çözümler olarak, en iyi SSL sertifikası almanız konusunda tüm işlemlerde yardımcı oluruz. Size de yalnızca işinize odaklanmak kalır.

3.Tek bir SSL Sertifikası Birçok Sunucu İçin Kullanılabilir mi?

Bir SSL sertifikasını, birden çok sunucu için kullanmak mümkündür. Bunun için Çok Etki Alanlı SSL Sertifikasına sahip olmanız gerekir. SSL fiyatları ve sertifika alma süresi, ihtiyacınız olan sertifika türüne ve özelliğine göre değişiklik gösterir.

4.SSL Sertifikasının Geçerlilik Süresi Var mıdır?

SSL sertifikaları sonsuza kadar kullanılamaz, bir geçerlilik süresi mevcuttur. Bu ürünün geçerlilik süresi en fazla 27 aydır. SSL sertifikasının kullanım süresi dolarsa, söz konusu web site erişilemez hale gelir. Web sitesine giriş yapan kullanıcılar ‘Bu site güvenli değil’ gibi mesajlar alır. Kullanıcılara devam etme seçeneği sunulsa da siber güvenlik riskleri açısından devam edilmesi önerilmez.

Akıllı Çözümler olarak web sitenizin verimliliğini ve yönetimi konusunda size yardımcı oluyoruz. Markanızın prestijini koruyor ve rakiplerinize karşı her zaman bir adım önde olmanızı sağlıyoruz.

5.Bir Sitede SSL Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Web sitenin SSL sertifikasına sahip olup olmadığını anlamanın yolu adres çubuğuna bakmaktır.

  • Adres çubuğunun HTTP yerine HTTPS ile başlaması, sitenin SSL sertifikası ile güvende olduğunu gösterir.
  • Kapalı asma kilit simgesi, sitenin güvenliğini gösterir. Bu simge ile güvenlik ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. Yeşil asma kilit, en güvenilir sitelerde gösterilir.
  • İnternet tarayıcıları, güvenli olmayan siteleri çeşitli işaretler ile uyarır. Güvenli olmayan siteler, açık asma kilit, kırmızı asma kilit gibi uyarıcı işaretler ile kullanıcıya gösterilir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp