Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

Metin Yazarlığı

Dijital PR Çözümleri

Marka veya hizmetinizin halkla ilişkiler ve tanıtım çalışmalarının online mecralar denilen haber siteleri, bloglar, forumlar ve sosyal medya platformları üzerinden yapılması işidir. Tüketici lehine ve belirli bir strateji içerisinde düzenli olarak yürütülmesi gereken bu çalışmalar iş dünyasının vazgeçilmez bir unsurudur.

PR (Halkla İlişkiler kavramı), markaların müşterileriyle ilişki kurmak ve onların sempatisini kazanıp iyi bir imaj edinmek için, tüketiciler lehine düzenli olarak yürüttükleri faaliyetlerin tamamını kapsar. Geleneksel PR’da gazete, radyo ve televizyon gibi araçlar kullanılırken Dijital Pr çok daha geniş bir mecrada yürütülür. İnternet haber sitelerinin takip edilme oranı bütün gazetelerden fazladır. Televizyon yerine Youtube’u kullanan (mevcut televizyon programlarını bile Youtube’dan takip eden) insanların sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Hal böyle olunca PR faaliyeti yürütmek isteyen bir markanın dijital dünyayı es geçmesi düşünülemez.

Günümüzde yalnızca insanların değil, marka ve kurumların da kimliği ve kişiliği vardır. İsmi skandallara karışan bir kurum dijital dünyada itibarını kaybeder ve o kurumdan alışveriş yapmak ayıplanan bir davranışa dönüşür. Fakat sosyal sorumluluk projeleri ve yardım kampanyalarıyla ismini duyuran bir marka itibar kazanır. İnsanlar o markadan alışveriş yaptıklarında kendilerini de bu yardım kampanyalarının bir parçası gibi hissederler. Bu basit örnekleme bile dijital PR kavramının önemini gösterir nitelikte.

Akıllı Çözümler Dijital PR Hizmeti
Akıllı Çözümler sizden elde ettiği bilgiler sayesinde ürün veya hizmetlerinize, kurumsal kimliğinize, imajınıza, amaçlarınıza, sektörünüze ve rakiplerinize dair her şeyi derinlemesine analiz eder. İmaj yönetiminiz için en doğru yol haritasını belirler ve bu sayede hem prestijinizi hem de bilinirliğinizi arttırmanıza yardımcı olur. Bu süreçte Google, sosyal medya, blogger ve influencer gibi dijital mecralar üzerinden SEO uyumlu basın bülteni ve haberler hazırlayarak hedef kitleye ulaştırmak, marka veya hizmetin online görünürlüğünü artırmak, marka bilinirliğini artırarak yeni müşteriler kazanmak, muhtemel krizlerde doğru tavır alıp online mecralarda süreci doğru yürütmek, hesap yönetiminizi profesyonel bir şekilde müşteri odaklı sürdürmek gibi görevleri büyük bir sorumlulukla üstlenerek firma ve ürününüzün algı ve itibar yönetimini doğru bir şekilde yönetiyoruz.
Dijital PR’ın Avantajları
Günümüzde internetin insan hayatındaki yerinin artmaya başlamasıyla birlikte dijital mecralar geleneksel mecraların önüne geçmeye başladı. Bu noktada PR çalışmalarında da dijital mecranın kullanılması artık bir zorunluluk halini aldı. Dijital PR çalışmalarının faydalarını sıralayacak olursak;

Hedef kitlenize nokta atışı ile ulaşabilirsiniz.
Geleneksel PR’a göre oldukça pratik ve ekonomiktir.
Paylaşımlarınızın ne kadar etkileşim aldığını kolayca ölçümleyebilirsiniz.
İnternet üzerinde yayınlandığı için kalıcıdır ve bu erişimlere 7/24 ulaşmak mümkündür.
Yorumları kontrol edip yönlendirmeniz mümkündür.
Rakiplerinizin stratejilerini ölçümleyerek karşı hamleler yapmanıza imkân tanır.
Güncelleme ve revizeleri hızlı bir şekilde yapmak mümkündür.
SEO çalışmaları ile arama motorlarında üst sıralarda hedef kitle ile buluşmanız mümkündür.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp