Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

e-Serbest Meslek Makbuzu

E-Serbest Meslek Makbuzu

Yeni bir belge türü olmayan E-Serbest Meslek Makbuzu, hukuki açıdan kağıt Serbest Meslek Makbuzu ile aynı niteliklere sahiptir.

  • Elektronik Serbest Meslek Makbuzu (E-Serbest Meslek Makbuzu): Elektronik belge şeklinde oluşturulan Serbest Meslek Makbuzunu ifade ederken,
  • E-Serbest Meslek Makbuzu Uygulaması: Serbest Meslek Makbuzunun, elektronik ortamda Başkanlık tarafından belirlenen standartlara uygun şekilde oluşturulması, muhafaza edilmesi ve ibrazı ve raporlanmasını içeren uygulamayı ifade eder.

Ayrıca E-Serbest Meslek Makbuzu’ nun bir sonraki gün saat 24:00’e kadar GİB’e raporlanması gerekir.

E-Serbest Meslek Makbuzuna Kimler Geçiş Yapabilir?

İsteyen serbest meslek erbapları, 1/1/2018 tarihi itibarıyla uygulamaya dahil olarak mesleki faaliyetleri ile ilgili tahsilatları için kağıt olarak düzenlemiş oldukları Serbest Meslek Makbuzu belgesini elektronik ortamda e-belge olarak düzenleyebilirler. Ayrıca muhatabının talebine göre makbuzu kağıt ya da elektronik ortamda iletebilir, elektronik ortamda muhafaza ederek, GİB’e elektronik ortamda raporlayabilirler.

Diş hekimi, veteriner hekim, menajer, bestekar, danışman, doktor, mimar, yönetmen, yazar, yeminli mali müşavir, serbest muhasebeci, yönetmen ve rehber gibi serbest meslekle uğraşanlar, dilediklerinde hemen Serbest Meslek Makbuzu’ na geçiş yapabilirler.

Akıllı Çözümler ile E-Serbest Meslek Makbuzuna Geçmek Çok Kolay!

Akıllı Çözümler uzman ekibinin profesyonel E-Serbest Meslek Makbuzu’ na geçmek için yapmanız gereken yalnızca mali mühür ya da E-İmza temin etmek olacak. Eğer E-İmza veya mali mühüre hali hazırda sahipseniz, gerekli olan tüm işlemleri Akıllı Çözümler uzmanları arasından size atanacak olan müşteri temsilcinizle yapabilir, E-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca sizinle özel olarak ilgilenecek olan Akıllı Çözümler müşteri temsilciniz, E-İmza mali mühür temini işlemlerini de sizin için gerçekleştirebilir.

Neden Akıllı Çözümler E-Serbest Meslek Makbuzu Kullanmalısınız?

1. Üst Düzey Güvenlik

Makbuzlarınız, 4 yedeklemeye sahip olan veri merkezlerimizde, 3DS şifreleme teknolojisi sayesinde en güvenilir şekilde saklanır. Dilediğiniz an online olarak makbuzlarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

2. Hatasız ve Ekonomik Bilet Gönderimi

Ayrı bir personele gerek duymadan makbuz oluşturabilir, makbuzu oluşturma esnasında oluşabilecek hataları önleyebilirsiniz.

3. 7/24 Müşteri Temsilci Desteği

Akıllı Çözümler uzman ekibi, size E-Serbest Meslek Makbuzu konusunda 7/24 müşteri temsilci desteği sağlayarak aklınızdaki tüm soruları cevaplar; başvuru, kurulum, eğitim ve teknik servis gibi her konuda destek sağlarlar.

4. Operasyonunuzun Hız ve Verimliliği Artar

E-Serbest Meslek Makbuzu sayesinde kağıt makbuz tedariği, depolaması ve gönderimi gibi çeşitli maliyetler ortadan kalkar. Kaynak israfını, sarf malzeme tüketimini ve makbuz prosedürlerindeki giderleri büyük oranda azaltır.

5. Yasal Geçerli Saklama

Saklama zorunluluğu olan makbuzlarınız, Akıllı Çözümler güvencesi ile 10 yıl boyunca arşivlerimizde saklanır. Bu sayede istediğiniz anda, istediğiniz yerden makbuzlarınızı online olarak görüntüleyebilirsiniz.

6. ERP ve Muhasebe Programınız ile Tam Entegrasyon

Akıllı Çözümler E-Serbest Meslek Makbuzu Sistemi, ERP sistemleri ile tam entegrasyon sağlar. Bu sayede makbuzlarınızı hızlı ve otomatik olarak paylaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp