Çalışma arkadaşı arıyoruz: Ekibimizde her zaman genç yeteneklere ihtiyacımız var..

e-İrsaliye

E-İrsaliye

Gelişen teknoloji hayatımızın her alanında önemli etkiler yaratarak, işlerimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Birçok işlemin dijital ortama geçtiği günümüzde, e-irsaliye kavramı da literatürümüze girmiş bulunuyor.

İrsaliye, bir malın sevki ve taşınma sürecinde kullanılan belgedir. Bu belgenin elektronik ortama geçirilmiş haline e-irsaliye denir. Kağıt irsaliye ile aynı niteliğe sahiptir. Kağıt irsaliye, sevk ve taşıma olmak üzere iki gruba ayrılır. Fakat e-irsaliye genellikle sevk irsaliyesi yerine geçecek şekilde kullanılır. Bu yüzden taşıma irsaliyesi için kağıt irsaliye kullanılabilir.

E-irsaliye, işleyişi ve teknik alt yapısı bakımından e-faturaya benzerdir. Yani e-irsaliye, gönderici ve alıcı tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ya da özel entegratör sistemleriyle gönderilir. Akıllı Çözümler olarak, işlerinizi daha kolay hale getirmek ve maliyetleri düşürmek adına e-dönüşüm hizmetleri sunuyoruz.

Kimler E-İrsaliye Uygulamasına Geçiş Yapabilir?

İrsaliye belgesi, sadece mal satışı yapılan firmalar tarafından düzenlenmez. Bir mükellefin birden çok iş yerleri ile şubeleri arasında satılmak üzere bir komisyoncuya gönderdiği durumlarda da irsaliye gereklidir. Yani birden çok mağaza, depo ya da iş yerine sahipseniz ve bu noktalar arası mal trafiği fazla ise e-irsaliye düzenleyebilirsiniz. Böylece kağıt irsaliye trafiğinden kurtulursunuz.

Elektronik irsaliye kolaylık, para ve zaman tasarrufu gibi avantajlarından dolayı çok sayıda firmanın gönüllü geçiş yapacağı bir uygulamadır. Uzman ekibimiz şirketinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, beklentilerinizi karşılayacak üstün hizmeti size sunar. Akıllı Çözümler olarak, e-dönüşüm hizmetleri ile her zaman size destek olmaya hazırız.

Akıllı Çözümler E-İrsaliye Avantajları

Ticari faaliyette bulunan firmalar, e-irsaliye uygulamasına geçiş yaparak büyük avantajların sahibi olur. Bu avantajlar şu şekilde sıralanır:

  • Firmalar, Akıllı Çözümler e-irsaliye uygulaması ile zamandan büyük tasarruf elde ederler.
  • Arşivleme ve kargolama giderleri azalır. Bu sayede iş süreçleri hızlanır.
  • Çalışanların iş verimliliği artar ve işçilik maliyetlerinden tasarruf etmeniz sağlanır.
  • E-irsaliye bilgiyi çok kısa sürede ulaştırır. Bu da kabul, iade, red gibi süreçlerin çok daha hızlı sonuçlanmasını sağlar.
  • Kağıt, mürekkep gibi maliyetlerden kurtaran e-irsaliye uygulaması ekonomiye katkı sağlarken, kağıt israfının önüne geçerek çevrenin korunmasına katkıda bulunur.
  • Akıllı Çözümler olarak, e-irsaliye uygulamasını muhasebe sistemlerinize entegre edebiliriz. Böylece süreçleri tek bir noktadan yönetebilirsiniz.

Akıllı Çözümler uzmanlarımız, son teknoloji nimetlerinden faydalanarak firmanız için en üstün hizmeti size sunar. Şirketinizi tek bir noktadan yönetmenize imkan tanıyan hizmetlerimiz ile rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Çözümler olarak 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Hemen iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi & WhatsApp